English  |  Persian 

FacebookMySpaceTwitterGoogle Bookmarks

زمان ترخیص کالا سه روزه می شود.

در آستانه سفر رئیس کل گمرک به روسیه که با هدف برقراری تسهیلات گمرکی بین دو کشور قرار است صورت گیرد، مسعود کرباسیان در جلسه مشترک با صاحبان صنایع شهرک‌های صنعتی پاکدشت که در شهرک صنعتی پایتخت برگزار شد، اظهار کرد:

ترخیص قبل از اظهارنامه هدف اصلی گمرک است و سیستم مکانیزه گمرک به زودی در تمام گمرک‌های کشور راه‌اندازی می‌شود تا هدف اصلی گمرک در ترخیص کالا قبل از اظهارنامه آن به گمرک محقق شود. به گزارش «ایرنا» براساس گفته رئیس کل گمرک برای ترخیص کالا به طور میانگین به 30 روز زمان نیاز بود که با اجرای این طرح این روند به 3 روز کاهش می‌یابد. ضمن اینکه صاحبان کالا می‌توانند در طول فرآیند با استفاده از پیامک روند ترخیص کالای خود را پیگیری کنند.
در همین حال مسعود کرباسیان، رئیس کل گمرک ایران در دیدار با لوان جاگاریان، سفیر روسیه در تهران تصریح کرد: گمرک‌های ایران و روسیه باید اسناد گمرکی هر طرف را به عنوان اسناد گمرکی خودشان قلمداد کنند تا نیازی به ارزیابی مجدد کالاها در مبادی گمرکی کشور مقابل نباشد. به همین دلیل ایران و روسیه موافقت‌نامه جدیدی بر اساس نیاز گمرک‌ها و برمبنای الگوی روز امضا خواهند کرد. 
به گزارش روابط عمومی گمرک، براساس گفته کرباسیان یکی از موارد مهمی که قرار است در تفاهم نامه جدید گنجانده شود، موضوع همکاری گمرک‌های دو کشور جهت معرفی تجار خوشنام برای دریافت تسهیلات ویژه گمرکی است. رئیس کل گمرک ایران در این دیدار بر ضرورت همکاری گمرک‌های دو کشور به منظور مبارزه با جرایم سازمان‌یافته هم تاکید کرد. در همین حال سفیر روسیه در ایران نیز با اعلام اینکه از وضع فعلی مبادلات تجاری دو کشور خوشحال نیست قول مساعد داد به برخی مشکلات گمرکی تجار ایران در روسیه در اسرع وقت رسیدگی کند.  در همین حال براساس روابط عمومی مرکز مبارزه با جرایم سازمان یافته گمرک، قرار است به منظور افزایش فعالیت‌های گمرک ایران در امر مبارزه با مواد مخدر سفرای 23 کشور از گمرک دوغارون بازدید کنند.

 
 


صفحه اصلی     |    محصولات     |     صادرات     |     خدمات     |     دعوت به همکاری     |     اخبار    |     درباره ما     |     تماس با ما

آدرس: تهران، خيابان شریعتی، سه راه طالقانی، کوچه محسنی، پلاک 6، طبقه سوم، واحد 6. کد پستی: 1611614817

 تلفن: 31 14 62 77