صادرات زعفران

زعفران يا زعفران خوراکي (crocus sativus) گياهي کوچک و چند ساله به ارتفاع ۱۰ تا ۳۰ سانتي متر است. از وسط پياز و يا قاعده ساقه، تعدادي برگ باريک و دراز خارج مي شوند. از وسط برگ ها، ساقه گلدار خارج شده که به يک تا سه گل منتهي مي شود. گل ها بسيار زيبا و داراي ۶ گلبرگ بنفش رنگ هستند که ممکن است در بعضي واريته ها به رنگ گلي يا ارغواني باشند.

ادامه مطلب: صادرات زعفران

صادرات خرما

خرما گياهي تک لپه اي و گرمسيري جزو تيره نخل ها است که ميوه اش خوراکي و داراي هسته اي سخت و پوست نازک و طعم شيرين که به شکل خوشه اي بزرگ از شاخه آويزان مي گردد و برگهاي آن بزرگ است. ارتفاع نخل به ۱۰ تا ۲۰ متر يا بيشتر مي رسد. به ميوه نرسيده خرما، «خارَک» يا «خرک» يا کنگ(و در زبان عربي، «حبابوک») گفته مي شود. رطب مرحله قبل از رسيدگي کامل خرماست که رطوبت بيشتر و قند کمتري نسبت به خرماي کاملاً رسيده دارد.

ادامه مطلب: صادرات خرما

صادرات پسته

پسته گونه اي گياه است. اين گياه در کشورهايي مثل ايران، سوريه، ترکمنستان و غرب افغانستان رشد مي کند. توليد پسته در ايران در سال ۲۰۰۵ معادل ۱۹۰،۰۰۰ تن بوده که ايران را در مقام يکم در جهان قرار مي دهد. بعد از ايران آمريکا با توليد ۱۴۰،۰۰۰ و ترکيه با توليد 000،6۰ تن در مقام دوم و سوم قرار داشته اند. واژه پسته پارسي مي باشد و از طريق زبان لاتين از پارسي وارد زبانهاي اروپايي شده است.

ادامه مطلب: صادرات پسته

صادرات کشمش

کشمش ، انگور خشک شده است که سرشار از آهن، پتاسيم، کلسيم و ويتامين هاي گروه b است. از طرفي کشمش داراي خواص آنتي اکسيداني است و از تخريب سلولي جلوگيري مي کند کشمش ميوهٔ رسيده و خشک انگور است که با توجه به نوع انگور، روش و شرايط خشک کردن و مواد افزودني مجاز موجود در آن به نام هاي مختلفي در بازار به فروش مي رسد و مانند ديگر خشکبارها در تمام سال يافت مي شود.

ادامه مطلب: صادرات کشمشصفحه اصلی     |    محصولات     |     صادرات     |     خدمات     |     دعوت به همکاری     |     اخبار    |     درباره ما     |     تماس با ما

آدرس: تهران، خيابان شریعتی، سه راه طالقانی، کوچه محسنی، پلاک 6، طبقه سوم، واحد 6. کد پستی: 1611614817

 تلفن: 31 14 62 77