English  |  Persian 

FacebookMySpaceTwitterGoogle Bookmarks

گام دوم دولت برای حذف ثبت سفارش

دولت در گام جدید خود برای حذف ثبت سفارش، دستورالعمل جدیدی را صادر کرده است که بر اساس آن، یک گام دیگر به سمت کاهش مراحل اداری واردات و روان سازی تجارت صورت گیرد. بر این اساس، با هماهنگی میان اتاق بازرگانی و سازمان توسعه تجارت ایران، فرآیند کارشناسی درخواست متقاضیان ثبت سفارش، به صورت خودکار انجام می شود، ضمن اینکه نیازی به مراجعه حضوری برای ارایه فیش های پرداختی به سازمان توسعه تجارت ایران نیست و پرداخت فیش ها به صورت الکترونیکی باید صورت پذیرد.

در اطلاعیه جدید دولت مبنی بر کاهش فرآیند ثبت سفارش و حرکت به سمت حذف آن آمده است:

در راستای سیاست‌های حذف تدریجی مراحل ثبت سفارش و الکترونیکی نمودن کل فرآیند مربوطه بدون نیاز به حضور تجار و واردکنندگان به اطلاع می رساند، فرآیند کارشناسی ثبت نام در سامانه ثبتارش با بسترسازی و برقراری ارتباط لازم بین سامانه اتاق بازرگانی و سامانه ثبتارش از تاریخ 1393/04/07 به صورت خودکار انجام خواهد پذیرفت به نحوی که از آن تاریخ به بعد، بازرگانان با نام کاربری و رمز عبور کارت بازرگانی خود که توسط اتاق بازرگانی تولید می شود، به سایت ثبتارش وارد می شوند.

به منظور سهولت فرآیند، آن دسته از بازرگانانی که قبل از تاریخ موصوف در سامانه ثبتارش عضو شده اند، با همان نام کاربری و رمز عبور قبلی می توانند وارد سامانه ثبتارش شوند. بدیهی است پس از ورود به سایت ثبتارش متقاضیان می توانند در صورت تمایل کلمه عبور خود را تغییر دهند. فرآیند موصوف در خصوص دارندگان کلیه کارت های حقیقی،حقوقی و موردی است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، همچنین در اطلاعیه دیگری تاکید شده است که در راستای عدم مراجعه متقاضیان به دوایر ثبت سفارش در سراسر کشور از ابتدای تیرماه سال جاری، الزام به پرداخت الکترونیکی از طریق سایت ثبتتارش است. بدیهی است در صورت پرداخت فیش به صورت دستی، تبعات بعدی آن به عهده متقاضی خواهد بود.

پیش از این، ولی اله افخمی راد معاون وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت از گام‌های جدید دولت یازدهم برای حذف فرآیند ثبت سفارش واردات کالا خبرداده و گفته بود: وزیر صنعت و تجارت با حذف تدریجی فرآیند ثبت سفارش از نظام تجاری کشور موافقت کرد و در نخستین گام، حضور فیزیکی متقاضیان در مراکز ثبت سفارش برداشته شد.

 
 


صفحه اصلی     |    محصولات     |     صادرات     |     خدمات     |     دعوت به همکاری     |     اخبار    |     درباره ما     |     تماس با ما

آدرس: تهران، خيابان شریعتی، سه راه طالقانی، کوچه محسنی، پلاک 6، طبقه سوم، واحد 6. کد پستی: 1611614817

 تلفن: 31 14 62 77