English  |  Persian 

FacebookMySpaceTwitterGoogle Bookmarks

شرایط جدید واردات خودرو اعلام شد/پرونده 650 میلیون یورویی هنوز در شورای رقابت باز است

اقتصاد > بازرگانی - نسیم آنلاین نوشت:

رئیس شورای رقابت گفت: پرونده رانت 650 میلیون یورویی در شورای رقابت باز است. رضا شیوا گفت: هر وارد کننده خودرو باید بک نمایندگی خدمات پس از فروش قرار داد امضا کند.

رضا شیوا رئیس شورای رقابت در خصوص انحصار 50 درصدی یک شخص در واردات نهاده های دامی گفت: در حال حاضر اطلاعات جدیدی در این زمینه به شورای رقابت نرسیده و کارشناسان ما در حال بررسی وضعیت واردات نهاده های دامی هستند.

او گفت: پرونده رانت 650 میلیون یورویی همچنان در شورای رقابت باز است و کارشناسان ما چه در خصوص پرونده اول و چه در خصوص نامه اخیر نمایندگان مجلس در حال بررسی هستند.

رئیس شورای رقابت با اشاره به شرایط واردات نهادهای دامی گفت: اگر واردات 50 درصد از نهاده های دامی توسط یک شخص حقیقی و یا حقوقی برای دیگران محدودیتی ایجاد کند، شورای رقابت می تواند ورود کند، اما اگر کسان دیگری می توانستند وارد کنند اما به هر دلیلی مقدار محدودی وارد کردند، نیازی به ورود شوراری رقابت نیست.

شیوا گفت: اگر در بررسی های شورای رقابت مشخص شود که وزارت صنعت برای واردات 50 درصد از نهاده های دامی به یک شخص مجوز می دهد، مطمئنا با آن ها برخورد خواهیم کرد.

او به آسیب های احتمالی انحصار در واردات نهاده های دامی اشاره کرد و گفت: شخصی که انحصار واردات در نهاد های دامی را در اختیار دارد می تواند از از طریق پایین آوردن قیمت به رقبایش آسیب بزند و آن ها را از صحنه خارج کند.

رئیس شورای رقابت ادامه داد: برای ورود بهتر شورای رقابت به این پرونده لازم ست رقبای شخص وارد کننده اطلاعات لازم را در این زمینه در اختیار این شورا قرار دهند.

شیوا گفت: اعمال نظر انحصار کننده در واردات طبق قانون نوعی قیمت گذاری تهاجمی به حساب می آید و برخورد با آن جز وظایف شورای رقابت است.

او در خصوص واردات خودرو هم گفت: در حال حاضر وزارت صنعت اعلام کرده که انحصار در واردات خودرو شکسته شده است و هر شخص حقیقی و حقوقی می تواند خودرو وارد کند.

رئیس شورای رقابت گفت: شرط واردات خودرو این است که وارد کننده یک توافقنامه برای خدمات پس از فروش با یک تشکیلات و یا شرکت امضا کند و نمایندگی ها هم ملزم هستند که این توافقنامه را با نرخی که وزارت صنعت اعلام کرده است یعنی 3 درصد قیمت خودرو امضا کنند.

شیوا گفت: بنابراین وضعیت واردات خودرو تفاوتی با گذشته نکرده و تنها مصرف کننده با داشتن خدمات پس از فروش بهره مند می شود.

 
 


صفحه اصلی     |    محصولات     |     صادرات     |     خدمات     |     دعوت به همکاری     |     اخبار    |     درباره ما     |     تماس با ما

آدرس: تهران، خيابان شریعتی، سه راه طالقانی، کوچه محسنی، پلاک 6، طبقه سوم، واحد 6. کد پستی: 1611614817

 تلفن: 31 14 62 77